مک پرو جدید اپل چندی پیش معرفی شد و بازه‌ی قیمتی آن، تعجب و حتی انتقاد بسیاری از کاربران و کارشناسان را به‌‌‌همراه داشت. البته آن دسته از کاربرانی که برای خرید مک پرو اقدام می‌کنند، قطعا نیازهای خاص و حرفه‌ای دارند. به‌بیان‌دیگر، سبک کاری آن‌ها این نیاز را ایجاد می‌کند که به‌دنبال خرید چنین محصولاتی باشند. کاربرانی که به ماشین‌های حرفه‌ای نیاز دارند هم، در زمان معرفی مک پرو جدید حتما به فکر بررسی و حتی خرید آن افتاده‌اند.

اگر از آن دسته کاربرانی باشید که برای کارهای خود به کامپیوترهای حرفه‌ای نیاز دارند، حتما اخبار مک پرو را دنبال کرده‌اید. به‌علاوه احتمالا انواع مقاله‌ها و مطالب بررسی را نیز از نظر گذرانده‌اید و شاید رویای خرید دستگاه جدید، از هم‌اکنون در ذهن شما باشد. اپل در دوران طراحی کامپیوتر جدید خود با کاربران متعددی مصاحبه کرد. اکنون و پس از معرفی نهایی محصول نیز رسانه‌ی اپل اینسایدر مصاحبه‌ای با کاربران حرفه‌ای دنیای کامپیوتر داشته تا از دلایل احتمالی آن‌ها برای خرید مک پرو جدید باخبر شود.

قطعا دسته‌بندی مشتریان و علاقه‌مندها به مک پرو جدید، محدود و خاص خواهد بود. مصاحبه با افراد حرفه‌ای گوناگونی از کارمندان وزارت دفاع آمریکا تا عکاس‌ها و ویرایشگر‌های محتوای تصویری انجام شد که البته به‌خاطر حساسیت کارشان، هویت خود را مخفی نگه داشتند. به‌علاوه کارمندان شرکت‌های بزرگی همچون ادوبی نیز مورد مصاحبه قرار گرفتند که راحت‌تر از سایر افراد نظرات خود را به‌صورت عمومی مطرح کردند.

قطعا همه‌ی افراد مخاطب مصاحبه تصمیم به خرید مک پرو جدید نداشتند. البته آن‌ها ارزش محصول جدید را به‌خوبی درک کرده‌اند و از مناسب بودن مک پرو برای نیازهای خود صحبت کردند. به‌هرحال دو نفر از مصاحبه‌شوندگان هیچ برنامه‌ای برای خرید مک پرو اپل نداشتند. البته یکی از آن‌ها دلیل نخریدن نسخه‌ی جدید را مناسب بودن نسخه‌ی قبلی عنوان کرد.

نکته‌ی اصلی این است که ادوبی به‌عنوان یک ارائه‌کننده‌ی اصلی نرم‌افزار درکنار مک پرو قرار دارد. من امیدوارم که نرم‌افزارهای آن‌ها بتوانند از حجم بالای قدرتی که توسط محصول اپل ارائه می‌شود، حداکثر بهره را داشته باشند. به نظر من نرم‌افزار Premier Pro هنوز نمی‌تواند در زمان پخش و ویرایش ویدئو به‌خوبی از چند پردازنده‌ی گرافیکی بهره‌برداری کند.

از نظر کارشناسان ما هنوز علاقمندان اپل مشتاق به خریدن غول پردازشی اپل هستند ولی توانایی خرید آن برای همه و افراد کم درآمد جامعه هنوز مشکل اساسی شرکت اپل می باشد. حال باید دید که شرکت اپل چه راهکاری برای این مشکل پیدا می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *